Squashový kurt v penzionu byl mezi prvními zřízenými kurty v České republice vybudovaný ve spolupráci s juniorským mistrem Evropy Milošem Pokorným ml. a je hojně využíván pro squashová soustředění předních českých klubů z kterých pocházejí nejen hráči republikové, ale i evropské úrovně.

Cena 150,- Kč / hodina

Možnost zakoupení permanentky 1 300,- / 10 hodin

Kompletní vybavení (obuv, míček, rakety) k zapůjčení

Squash je hra i zábava pro volný čas, pro kondici a zdraví.

Začátky squashe spadají do doby dávno minulé. První zmínka o podobné hře, která je považována za předchůdce squashe, pochází z roku 1150. Tato hra se jmenovala „le Pauem“ (hra dlaní) a pěstovala se zejména ve Francii.

Verzí jak vznikl squash je několik, například Pakistánci tvrdí, že se zrodil v druhé polovině 18.století na území dnešního Pakistánu, kde je tento sport spojen se jménem dynastie KHAN.

Squash vznikl začátkem 19.století v Anglii . Rychlé pinkání míčkem o zdi místnosti nejspíš vymysleli v jednom londýnském vězení pro dlužníky. Z nouze odráželi míček rukou a potom si vyrobili pálky podobné raketám a míček a začali hrát o zdi svých cel. Slovo “ squash“ vzniklo z pojmenování zvuku, který vydává měkký míček při nárazu na přední stěnu kurtu.

Squash je sportem opravdu všestranným, který rozvíjí pohybovou obratnost, vytrvalost, hbitost a taktické uvažování. Squash má v sobě nespočet pozitivních vlastností řady sportů a řadí se k nejrychlejším na světě.

Tato gentlemanská hra učí vzájemnému respektu na kurtu mezi hráči – tzn., že se hráči nesmí omezit, natož pak ohrozit při hraní této hry. Jelikož se hraje na poměrně malém prostoru, obklopeném čtyřmi stěnami, vydáte během krátkého časového úseku nejvíce energie. Ve squashi dále rozvíjíte postřeh, taktiku, odhad a celkově si udržujete kondici. A chcete-li se stát opravdovým hráčem squashe, musíte mít ještě navíc rychlost sprintera, vytrvalost maratónce, hbitost gymnasty, koordinaci šermíře a taktické uvažování šachisty.